sobota, 6 września 2014

O czym ten blog - nauka żonglowania - program JUGGLING INSPIRATION

Żongluję od ponad dziesięciu lat i wiem, że jest to wspaniała metoda nie tylko rozwoju fizycznego (sprawność, refleks, rytm, równowaga, koordynacja) ale także rozwoju osobistego (pokonywanie wyzwań, praca z własnymi ograniczeniami, praca nad cierpliwością, strategiami, wyznaczaniem celów, radzenie sobie z frustracją i porażkami). Na blogu chcę podzielić się informacjami o żonglowaniu w rozwoju osobistym, pokazać kogo uczę i w jakich tematach jest stosowany ten program oraz zachęcić Was do spróbowania tej fantastycznej umiejętności.

Nauka żonglowania - program JUGGLING  ISNPIRATION

Żonglowanie - Juggling – to oryginalna i efektywna metafora uczenia się i doświadczania zmian. To połączenie rzetelnej wiedzy psychologicznej z nabywaniem umiejętności i zmianą postaw poprzez naukę sztuki żonglowania oraz inne intrygujące ćwiczenia zaczerpnięte z wielu dziedzin.  
Żonglowanie - Juggling to metoda, która w efektywny sposób rozwija samoświadomość, łączy zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności, daje poczucie satysfakcji, doświadczania zmian i rozwoju, zabawy oraz dobrze wykorzystanego czasu

Już od lat 80. Juggling wykorzystywany jest w pracy indywidualnej i w pracy z grupą w biznesie i edukacji na zachodzie Europy i w USA. Pracownicy firm, instytucji państwowych, nauczyciele uczą się żonglowania w ramach seminariów i szkoleń, dotyczących integracji, budowania zespołów, osiągania sukcesu, realizacji celów, motywacji, kreatywności, motywacji, zarządzania czasem, zmianą, itp.  

Szeregi żonglerów zasilają naukowcy, informatycy czy biznesmeni. Pracownicy takich firm jak: AT&T, Microsoft, Massachusetts Institute of Technology (M.I.T.), Stanford czy Apple Corporation już w latach 80. włączali żonglowanie do zajęć pracowniczych (pierwszy klub żonglerski na świecie powstał w 1976 r. w M.I.T.).  

Krótki opis warsztatu JUGGLING INSPIRATION 
  • Nauka żonglowania trzema rekwizytami
  • Omawianie i dyskusja wymienionych poniżej aspektów w trakcie nauki żonglowania 
  • Dodatkowe ćwiczenia inspirujące
 Poruszane tematy/tematy przewodnie warsztatu:
  • Przekraczanie barier i podejmowanie wyzwań 
  • Niekonwencjonalna metoda relaksacji i odstresowania 
  • Rozwój umiejętności spostrzegania błędów i reagowania na nie 
  • Nauka traktowania błędów nie jako przeszkody, ale jako elementu w procesie rozwoju 
  • Nabywanie nowych umiejętności w nowej sytuacji – pokonywanie trudności 
  • Obserwacja i docenianie poszczególnych „małych” sukcesów w drodze do celu 
  • Wyznaczanie i realizowanie poszczególnych celów  
  • Rozwiązywanie problemów -rozkładanie trudności na czynniki pierwsze
  • Radość i zabawa z nauki nowej umiejętności :)
Chcesz wiedzieć więcej? 

2 komentarze:

  1. Żonglowanie... próbowałam kiedyś, jednak mi ciężko to jeszcze idzie

    OdpowiedzUsuń
  2. to prawda że żonglowanie poprawia pracę mózgu koncentracje i naukę a do tego jest świetną zabawą, odkąd zacząłem żonglować niesamowicie wiele rzeczy poprawiło się w moim życiu, i to błyskawicznie!
    a jeżeli chcecie zacząć swoją przygodę z żonglerką i kuglarstem to tutaj jest świetne miejsce podrzuc to sklep kuglarski cyrkowy
    gdzie znajdziecie masę poradników oraz piłki do żonglowania

    OdpowiedzUsuń